Sponsorzy / Partnerzy 
 

OFICJALNI PARTNERZY TEATRU NA SEZON 2018/2019

GALERIA RZESZÓW

Największa i najlepsza Galeria handlowa w Rzeszowie. Oficjalny sponsor Mistrzów Polski w siatkówce Asseco Resovii Rzeszów. W kompleksie znajdują się salony odzieżowe znanych i cenionych marek, oraz restauracje i punkty usługowe. Rozrywkę zapewnia 6 klimatyzowanych sal Kina Helios.

Strona partnera

PORT LOTNICZY "RZESZÓW - JASIONKA"

Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" to najdalej wysunięte na południowy-wschód lotnisko komunikacyjne Polski.  Przepustowość nowego Terminala wynosi 720 pasażerów na godzinę. Docelowo może ona osiągnąć poziom 1 400 pasażerów na godzinę. Pozwala to na osiągnięcie maksymalnej przepustowości rocznej 1,8 mln pasażerów.

Strona partnera

POLSKI KONCERN NAFTOWY ORLEN

PKN ORLEN jest międzynarodową grupą kapitałową z branży paliwowo-energetycznej, od dziewięciu lat nieprzerwanie uznawaną za najcenniejszą polską markę. Jako jedyne polskie przedsiębiorstwo znajdujemy się w zestawieniu największych firm świata magazynu „Fortune 500”.

Strona partnera

 

PARTNERZY/SPONSORZY

URZĄD MARSZAŁKOWSKI

Teatr im. Wandy Siemaszkowej jest instytucją artystyczną Województwa Podkarpackiego.

Strona partnera

 

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
Urząd administracji rządowej w Polsce, obsługujący Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, obecnie właściwego do spraw jednego działu administracji rządowej – kultura i dziedzictwo narodowe.
 
POLSKIE GÓRNICTWO NAFTOWE I GAZOWNICTWO SA
Lider rynku gazu ziemnego w Polsce. PGNiG SA jest spółką giełdową zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także, poprzez kluczowe spółki, importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.
 
 
 
FILHARMONIA PODKARPACKA
 
Filharmonia Podkarpacka to bardzo zróżnicowany, ambitny program, obejmujący też wiele prawykonań, występy najlepszych polskich artystów, stale rosnący poziom 85-osobowej orkiestry, audycje i koncerty dla młodzieży, spowodowały niezwykłe umuzykalnienie rzeszowskiej (pozbawionej tej tradycji) społeczności, a w efekcie - jedną z największych widowni filharmonicznych (ok. 600 osób na koncercie) w Polsce.
 
BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH
 
Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie powstało w 1962 roku. Zostało powołane jako instytucja wyrażająca mecenat państwa nad kulturą przez ówczesną Wojewódzką Radę Narodową. Statut BWA określił zadania tej placówki.Celem galerii nie jest jedynie pokazywanie dzieł sztuki ale głównie organizowanie życia kulturalnego środowiska plastycznego. Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie jest miejscem, instytucją, grupą ludzi, którzy są widoczni w kulturowym pejzażu regionu Polski południowo wschodniej.
 
 

WOJEWÓDZKA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna została otwarta 1 września 1950 roku. W kilkunastu filiach rozlokowanych na terenie Rzeszowa posiada zarówno wypożyczalnie, jak i czytelnie z księgozbiorem podręcznym i prasą.

Strona partnera

WOJEWÓDZKI DOM KULTURY W RZESZOWIE
 
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie jest jedną z najdłużej istniejących w regionie instytucji kultury i działa już od 60 lat. Tu rozpoczynały swą działalność renomowane dziś instytucje artystyczne, związki twórcze i stowarzyszenia kulturalne, tutaj rodziły się pomysły wielu imprez i działań zarówno lokalnych jak i tych wykraczających poza granice miasta, województwa, a także kraju, które do dziś wpływają na wizerunek kulturalny Rzeszowa i naszego województwa.
 
MUZEUM - ZAMEK W ŁAŃCUCIE
 
Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.
 
 
MUZEUM OKRĘGOWE W RZESZOWIE
 
Muzeum Okręgowe w Rzeszowie jest instytucją wielodziałową mieszczącą się w zabytkowym siedemnastowiecznym popijarskim gmachu przy ulicy 3 Maja 19. W początku lat 50. popijarski klasztor został przeznaczony na stałą siedzibę Muzeum. W okresie powojennym dość intensywnie powiększały się zbiory etnograficzne, które były pozyskiwane w pełni profesjonalnie, a dział był jednym z wiodących. Od lat 60. w związku z dynamicznym rozwojem całej instytucji zostało powiększone grono muzealników, a ich dzisiejsi następcy realizują nowe i ważne przedsięwzięcia.
 

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie jest jedną z najlepszych uczelni w Polsce. Oferuje atrakcyjne studia I i II stopnia w Rzeszowie, a także studia doktoranckie i podyplomowe. To największa niepubliczna uczelnia wyższa na podkarpaciu.

Strona partnera

POLITECHNIKA RZESZOWSKA IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

Państwowa politechnika utworzona w 1963 w Rzeszowie jako Wyższa Szkoła Inżynierska w Rzeszowie; od 1974 nosi imię Ignacego Łukasiewicza, od 2016 posiada status uniwersytetu technicznego.

Strona partnera

UNIWERSYTET RZESZOWSKI

Największa uczelnia na Podkarpaciu – rozpoczął swoją działalność 1 września 2001 r. na mocy ustawy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 czerwca 2001 r. Uczelnia jest jednym z młodszych polskich uniwersytetów, ale kontynuuje długoletnie tradycje akademickie. Została utworzona z Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, której początek działalności datuje się na rok 1963, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Filia w Rzeszowie powołana w 1969 roku) oraz Wydziału Ekonomii w Rzeszowie Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (istniejącego od 1973 roku).

Strona partnera

PODKARPACKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W RZESZOWIE

Wojewódzka publiczna placówka przekształcona z Podkarpackiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Rzeszowie, zgodnie z Uchwałą Nr XVII/184/03 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 15 grudnia 2003 r.

Strona partnera

 
INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ
 
Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (IPN) – urząd państwowy o uprawnieniach badawczych, edukacyjnych, archiwalnych, śledczych i lustracyjnych.  Instytut ma jedenaście oddziałów w miastach, które są siedzibami sądów apelacyjnych. W kolejnych siedmiu miastach utworzono delegatury oddziałów IPN.
NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" - REGION RZESZOWSKI
 
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” to ogólnopolski związek zawodowy powstały w 1980 dla obrony praw pracowniczych, do 1989 również jeden z głównych ośrodków opozycji przeciw rządowi Polski Ludowej i komunizmowi.
 
PGE DYSTRYBUCJA S.A.
PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna została zawiązana 23.11.2009 roku w Warszawie aktem notarialnym Repertorium A nr 17849/2009. Założycielem Spółki jest PGE Polska Grupa Energetyczna Spółka Akcyjna.
 
 
PGE GÓRNICTWO I ENERGETYKA KONWENCJONALNA S. A.
 
Rolą PGE GiEK S.A. jest budowa wartości PGE GiEK S.A. poprzez efektywne prowadzenie procesów wydobycia węgla brunatnego, wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz świadczenie usług przy zachowaniu wysokich standardów ekologicznych i zasad społecznej odpowiedzialności.
 
ICN POLFA RZESZÓW S.A.
ICN Polfa Rzeszów S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu Valeant Pharmaceuticals International,Inc  (www.valeant.com), który pracuje na rzecz ochrony zdrowia ludzi na całym świecie. Należy do grona wiodących producentów leków w Polsce. Działalność handlową w zakresie obrotu lekami wytwarzanymi przez ICN Polfa Rzeszów S.A. prowadzi Valeant Pharma Poland sp. z o.o.
 

RECONAL

Reconal to firma działająca od 1993 roku na polskim i europejskim rynku. Specjalizuje się w obsłudze inwestycji budowlanych zawierających w swym zakresie: konstrukcje aluminiowo szklane, konstrukcje aluminiowe, konstrukcje stalowe, fotowoltaikę zintegrowana z budownictwem, BIPV, blachy perforowane, stolarka aluminiowa dla nowoczesnych domów, KELLER.

Strona partnera

PAROLE ART BISTRO

Artystyczny partner naszego Teatru. Restauracja zlokalizowana jest w podziemiach "Siemaszkowej". Serwuje kuchnię inspirowana Francją, wina pozwalające uwolnić słowa oraz sztuka stanowiąca dopełnienie niepowtarzalnej atmosfery.
Parole Art Bistro to miejsce, które pozwoli spotkać wyjątkowych ludzi i przenieść się w inny wymiar kulinarnej i kulturalnej przyjemności...

Strona partnera

TOWARZYSTWO KULTURY TEATRALNEJ
Stowarzyszenie ludzi uznających teatr za istotną wartość życia społecznego oraz uczestniczących w twórczości i edukacji teatralnej.
 
TEATR MASKA W RZESZOWIE
Jedyny profesjonalny teatre lalek na Podkarpaciu. Od grudnia 2008 r. dysponuje oprócz dużej sceny z widownią na 240 miejsc, również małą sceną, pozwalającą na realizację  form teatralnych wymagających kameralnej przestrzeni i bliższego kontaktu z widzem.
 
 

TEATR PRZEMIEŚCIE Z RZESZOWA

Teatr Przedmieście powstał w 2001 roku z inicjatywy Anety Adamskiej. W sierpniu 2006 roku zespół zmienił swoją siedzibę na Łańcut, gdzie pracował do sierpnia 2010 roku. We wrześniu 2010 roku teatr przenosi się do Rzeszowa na ul. Reformacką 4, gdzie działa niezależnie i wystawia swoje sztuki.

Strona partnera

TEATR O. DE. LA.

Teatr O.de.la powstał w 2014 roku, w Rzeszowie. Choreografem teatru jest Marta Bury. W repertuarze mamy cztery spektakle: Harey , Edyp, Okamgnienie, Łagodna. Z Teatrem O.de.la współpracuje piętnaście osób – tancerek i tancerzy. Spektakle zespołu można oglądać w siedzibie Teatru „Maska” w Rzeszowie.

Strona partnera

MUZEUM DOBRANOCEK W RZESZOWIE
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie utworzono z myślą o dzieciach i dorosłych. Główną jego zaletą, za sprawą charakteru ekspozycji, jest łączenie pokoleń. Historia Muzeum Dobranocek zaczęła się od pomysłu Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który przekazał latami gromadzone pamiątki miastu z intencją utworzenia muzeum samorządowego.
 

OPALIŃSKI PIECZONKA KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH

Opaliński Pieczonka Kancelaria Radców Prawnych powstała w dniu 15 lutego 2003 roku. Od początku istnienia Kancelaria AOP świadczyła pomoc prawną głównie dla przedsiębiorców oraz w ograniczonym zakresie na rzecz osób fizycznych w zakresie spraw rodzinnych i odszkodowawczych.

Strona partnera

 

ZAPROSZENI PRZEZ NAS ARTYŚCI SĄ GOŚĆMI WYŁĄCZNIE:

HOTEL RZESZÓW

Hotel Rzeszów **** to miejsce gdzie historia przeplata się z nowoczesnością i ekskluzywnym wystrojem. Doskonała lokalizacja w sercu miasta to kolejny z licznych atutów. 147 komfortowych pokoi z najlepszym widokiem na Rzeszów.

Strona partnera

METROPOLITAN HOTEL ****

Metropolitan Rzeszów **** to nowoczesny i komfortowy Hotel w samym sercu Rzeszowskiej Starówki. Oferuje on przestronne i eleganckie pokoje, a także wygodny podziemny parking. Wielofunkcyjne i sterowane elektronicznie sale konferencyjne są dogodnym miejscem na organizację przyjęć.

Strona partnera

HOTEL FORUM *** RZESZÓW

Nowoczesny i komfortowy hotel, który mieści się w samym centrum Rzeszowa, w znanym kompleksie handlowym Galeria Graffica. Hotel Forum *** położony jest w bliskiej odległości od dworca PKS, PKP i lotniska.

Strona partnera

 

oraz  restauracji:

PAROLE ART BISTRO

Parole Art Bistro to artystyczny partner naszego Teatru. Restauracja zlokalizowana jest w podziemiach "Siemaszkowej". Serwuje kuchnię inspirowana Francją, wina pozwalające uwolnić słowa oraz sztuka stanowiąca dopełnienie niepowtarzalnej atmosfery.
Parole Art Bistro to miejsce, które pozwoli spotkać wyjątkowych ludzi i przenieść się w inny wymiar kulinarnej i kulturalnej przyjemności...

Strona partnera

RESTAURACJA ORAZNŻERIA

Restauracja Oranżeria zlokalizowana jest na drugim piętrze Hotelu Rzeszów. Suto zastawione stoły, sałatki z jadalnymi kwiatami czy w całości pieczone ryby; tak zaprasza i rozpieszcza każdego Gościa: z Rzeszowa, Polski, Francji czy Ukrainy.

Strona partnera

RESTAURACJA RADOŚĆ

Restauracja Ra:)ość zlokalizowana jest na rzeszowskim Rynku. Serwuje pyszne jedzenie, które - dosłownie - sprawia radość. Nowatorskie pomysły na tradycyjne potrawy w klimatycznym otoczeniu przyprawia uśmiechem.

Strona partnera

BROWAR MANUFAKTURA RZESZÓW

„Browar Manufaktura Rzeszów” to wyjątkowy, wielowymiarowy browar restauracyjny, codziennie tętniący życiem. Można w nim dobrze zjeść, napić się różnego gatunku świeżego, ważonego w browarze piwa. Działa od poniedziałku do niedzieli.

Strona partnera

 

W zakresie usług informatycznych korzystamy z doświadczenia najlepszych

ZETO RZESZÓW

Oferta Zeto Rzeszów obejmuje produkty i usługi: systemy informatyczne, aplikacje mobilne, zarządzanie i budowę infrastruktury IT, sprzęt informatyczny oraz consulting i szkolenia. Firma specjalizuje się w obsłudze sektora przedsiębiorstw, administracji publicznej i służby zdrowia. Obsługa informatyczna klientów firmy polega na trzech podstawowych krokach: analizy potrzeb, wdrożeniu rozwiązania oraz opieki serwisowej.

Strona partnera

 

Kwiaty oraz usługi florystyczne zamawiamy w Kwiaciarni

KWIACIARNIA ANES

Kwiaciarnia Anes zlokalizowana jest w Galerii Nowy Świat. Dostarcza nam piękne florystyczne kompozycje, które zdobią teatralne foyer i nie tylko.

Strona partnera