LALKA

 

Lalka Bolesława Prusa to dzieło należące do najważniejszych w historii polskiej literatury. Tylko czy książka napisana w XIX wieku może dziś przemówić do nas w atrakcyjny sposób? I czy wciąż ma nam coś ważnego do opowiedzenia? Nie mamy żadnych wątpliwości, że tak!

Chcemy postawić kilka odwiecznych pytań: o miłość, zdradę, sumienie, życiowy sukces i jego cenę.  Jak bardzo uczucia potrafią zniekształcić nasz obraz rzeczywistości? Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla uznania „elit”? Ile upokorzeń jesteśmy skłonni wybaczyć, aby osiągnąć cel? I czym jest dobro? I czynienie dobra?

Zapraszamy Państwa do teatralnego świata, który opowiemy Państwu zmysłowym i emocjonalnym językiem musicalu – w spektaklu opartym na libretcie Wojciecha Kościelniaka, z tekstami piosenek Rafała Dziwisza, z zachwycającą muzyką Piotra Dziubka i porywającą choreografią Jarosława Stańka,  w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

Przedstawiamy Państwu magiczne IMAGINARIUM – miejsce, w którym może spełnić się każde  marzenie. Tu nawet prosty kupiec może stać się arystokratą i poślubić księżniczkę. Pytanie, ile będzie musiał za to zapłacić...

 

 

____

Spektakl zrealizowany został w ramach zadania pn. Międzynarodowy Dzień Teatru wraz z premierą spektaklu pt. Lalka.

 

Fot. Wiktoria Cieśla

2024-03-23

Aleksandra Ożóg, Aniela Kowalska, Kaja Kozłowska - Żygadło, Justyna Król, Mariola Łabno - Flaumenhaft, Dagny Mikoś, Magdalena Kozikowska - Pieńko, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Michał Chołka, Sławomir Gaudyn, Jakub Gąsior, Józef Hamkało, Karol Kadłubiec, Marek Kępiński, Mateusz Marczydło, Adam Mężyk, Mieczysław Napieraj, Stanisław Twaróg, Robert Żurek

na motywach powieści Bolesława Prusa

WOJCIECH KOŚCIELNIAK

JERZY JAN POŁOŃSKI

PIOTR DZIUBEK

MARCIN CHLANDA

JAROSŁAW STANIEK

KATARZYNA SOBOLEWSKA

KATARZYNA ŁUSZCZYK

RAFAŁ DZIWISZ

KAROLINA JACEWICZ ( z wykorzystaniem ilustracji Zuzanny Jacewicz)

GABRIELA JANUSZ-ZIĘBA

MICHAŁ CHOŁKA

ANNA JOCHYM

EWA BAZANIAK